SZAKMATÁMOGATÓ HÁLÓZATOK SZAKMAI NAP az „CSALÁD- ÉS GYERMEKJÓLÉTI SZOLGÁLTATÓK” PERSPEKTíVÁJÁBAN

EFOP-1.9.4-VEKOP-16-2016-00001 azonosító számú „A szociális ágazat módszertani és információs rendszereinek megújítása” c. kiemelt projekt keretében a szakmatámogatás újszerű megközelítéssel, több országos módszertani hálózat létrehozásával és működtetésével valósult meg az elmúlt öt évben. A hálózati tevékenység zárásaként 2022. február 16-án konferencia került megrendezésre, a konferencia fő célkitűzése volt, hogy összefoglalja a projekt segítségével létrehozott módszertani hálózati tevékenységet, összegezze a közel öt éves hálózati működés tapasztalatait, és fogalmazza meg a hálózat által elért eredményeket. A program további célja a tapasztalatok átadása volt az elmúlt év végén felállt Területi Szakmatámogatási Rendszer érintett munkacsoportjai számára.

A család- és gyermekjóléti szolgáltatást nyújtó szolgáltatók szakmai munkáját 21 fő hálózati szakértő segítette, akiket egy fő vezető szakértő irányított. A hálózati szakértőknek köszönhetően gyors és hatékony információáramlás valósult meg a szakmai területen, az ágazati, a módszertani változtatások gyorsan eljutottak a család- és gyermekjóléti szolgálatok, központok részére, valamint az intézményektől érkező kérdések, állásfoglalási igények is az ágazatirányítás felé. Az információk közvetítésén túl a hálózati szakértők szakmai műhelyeken segítették a kollégákat, megyénként 6-8 szakmai műhely valósult meg minden évben, amelynek köszönhetően a család- és gyermekjóléti szolgáltatásban dolgozók munkatársak szakmai támogatást kaptak feladataik végzéséhez. A hálózati szakértők a szakmai területtel való kapcsolattartáson túl szakmai anyag véleményezésében, szakmai ajánlások, protokollok kidolgozásában, kutatások lebonyolításában vettek részt. Az elmúlt években bevezetetett új szakmai feladatok például az óvodai és iskolai szociális segítés, a Gyermekeink Védelmében elnevezésű Informatikai Rendszer kialakításában, működésnek elősegítésében nélkülözhetetlen volt munkájuk.

Az EFOP-1.9.4-VEKOP-16-2016-00001 azonosító számú „A szociális ágazat módszertani és információs rendszereinek megújítása” c. kiemelt projekt keretében működő család- és gyermekjóléti szolgáltatás hálózati tevékenysége 2022. február 28-án lezárult, a hálózati tevékenységet kibővült feladatokkal az elmúlt év végén megalakult Területi Szakmatámogatási Rendszer család- és gyermekjóléti munkacsoportja veszi át .

A konferencián elhangzott előadások az alábbi linken érhetők el:

Busi Zoltán előadása
Gál Antal előadása
Kun Gábor előadása
Mester Sándor előadása
Tisztl Henrik előadása

 861 megtekintés