Roma Platform Kadarkúton
Roma Platform Kadarkúton
2023. április. 05.
2023. év negyedik Roma Platform rendezvényének Kadarkút Város Önkormányzata adott helyet április 5-én. A konzultáció témája a települési, járási, megyei szintű felzárkózási programok szakmai támogatása, valamint a felzárkózási közösségi terek voltak.
Köszöntőbeszédet mondott Karsai József polgármester Kadarkút Város Önkormányzatának képviseletében, Bogdán Imre a Somogy Vármegyei Cigány Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, Szászfalvi László országgyűlési képviselő és Radomszki Lászlóné a Belügyminisztérium társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkára.
A konzultáció megnyitásaként és mintegy szakmai keretet adva annak, Sörös Iván főosztályvezető (Belügyminisztérium) előadásában ismertette a Magyar Nemzeti Társadalmi Felzárkózási Stratégia 2030 előzményeit, beavatkozási területeit, főbb céljait, kiemelve a nyomon követési rendszert, valamint a felzárkózási programok egymásra épülő rendszerét. Főosztályvezető úr tájékoztatta a jelenlévőket a 2021-2027 időszakban tervezett uniós fejlesztésekről, valamint a Svájci – Magyar Együttműködési Programról is.
Az előadás után kerekasztal beszélgetés keretében került feldolgozásra a konzultáció témája. A beszélgetés résztvevői ismertették főbb tevékenységeiket, valamint megosztották, hogy tevékenységükkel hogyan tudnak segítségére lenni különböző szervezeteknek. Sárdi Petra irodavezető és Kardos Katalin szakmai vezető, a Somogy Vármegyei Önkormányzat munkatársai kiemelték, hogy az együttműködés és a partnerség a területfejlesztési koncepció elkészítésében és végrehajtásában is kiemelt jelentőségű. Erdősi Sándor szakmai vezető és Révai Kata területi szakértő a Magyar Máltai Szeretetszolgálat képviseletében osztották meg felzárkózási programok szakmai támogatásával kapcsolatos tapasztalataikat, főként az EFOP 1.4.1-15. projekt vonatkozásában. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat kísérte főként a közösségi terek és a járási gyermekesély projektek megvalósulását. Kovács Erika szakmai vezető és Balog Imre területi koordinátor a Társadalmi Esélyteremtési Főigazgatóság aspektusából ismertették a szakmai kísérés tapasztalatait, főként a Biztos Kezdet Gyerekházak, a telepprogram, illetve a járási gyermekesély program vonatkozásában.
A következő beszélgetés témája a „Felzárkózási közösségi terek szerepe volt az esélyteremtésben”, ahol a különböző felzárkózási közösségi terek megvalósítói ültek egy asztalhoz. Résztvevői: Pandur Csilla (Jelenlétpont – Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület), Révai Kata (Jelenlét Ház – Magyar Máltai Szeretetszolgálat), Fábián Sándor (Jó kis hely – területi koordinátor), Boros Anikó (Csillagpont/Csillagház – Kőkút Község) és Lenhofferné Salamon Éva (Közösségi ház – EFOP 1.4.2-16 Integrált térségi gyermekprogramok) voltak. A beszélgetés során bemutatásra került a közösségi terek hasonlósága és különbözősége, valamint a megvalósítás eredményei és kihívásai. A legtöbb közösségi tér a gyermekek és a gyermekes családok bevonásában jeleskedik, s ezáltal a településeken számos célcsoportot ér el közvetlen és közvetett módon.
További képek és média megjelenések a rendezvényről:
A projektet az Európai Unió Jogok, Egyenlőség és Polgárság programja (REC- 2014-2020) támogatta.
187 megtekintés