Szakmai támogató hálózat a család- és gyermekjóléti alapellátásban

A család- és gyermekjóléti szolgáltatás rendszerének átalakítását támogatva az EMMI illetékes Szakmai Főosztálya, az NRSZH Szakmafejlesztési Főosztálya és a MACSGYOE folyamatos módszertani támogatást biztosít a család- és gyermekjóléti szolgáltatást nyújtó szakembereknek.

2016-ban az Emberi Erőforrások Minisztériumának illetékes Főosztálya, a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal Szakmafejlesztési Főosztálya és a Magyar Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatok Országos Egyesülete 7 régiójának ügyvivő testülete a „Szakmai támogató hálózat 2016” projekt keretében folyamatos módszertani támogatást biztosít a család- és gyermekjóléti szolgáltatást nyújtó szakembereknek. A támogató hálózat a 16 hálózati szakértővel a család- és gyermekjóléti központok megerősítését célozza meg, akik a helyi szintű szakmai támogatást biztosítják a szolgálatok számára. A hálózati szakértők az adott régióban működő egy- egy család- és gyermekjóléti központ szakmai vezetői, tapasztalati szakértői. A hálózati szakértők közvetlen koordinálásával, a szakmafejlesztési szakreferensek szoros együttműködésével valósul meg a terület szakmai támogatása.

Az elmúlt hónapokban összesen 32 alkalommal került sor szakmai műhelytalálkozóra a 7 régió és a főváros egy-egy helyszínén, a területi regionális szakértők vezetésével, az EMMI és az NRSZH jelenlétével. Az év során további egy-egy találkozó megvalósulása várható, valamennyi régiót érintve.

A folyamatos és közvetlen kommunikációt a területtel a hálózati szakértők számára megtartott rendszeres megbeszélések teszik lehetővé. Ezeken a megbeszéléseken a szakértők mind az ágazati jogszabályok módosítási tervezeteit, mind a Hivatal által kiadott módszertani segédleteket, protokollokat véleményezték. Továbbá a már módosult végrehajtási rendelet és a kiadott szabályozó anyagok mentén az integrációt érintő gyakorlati tapasztalatok, és a területen megfogalmazódó elakadási pontok kerültek tisztázásra, ezáltal lehetőséget adva a terültről érkező javaslatok továbbítására és beépítésére.

A negyedik szakmai találkozó témája volt az EFOP 3.2.9. – Az óvodai és iskolai szociális segítő tevékenységről szóló pályázati program, illetve a szociális szakemberek számára szervezett képzések.

A „Szakmai támogató hálózat 2016” projektben dolgozó területi regionális szakértők, és a Szakmafejlesztési Főosztály szakértői a szakmai roadshowt követően is állandó elérést biztosítanak a területen dolgozó szakemberek munkájának megfelelő minőségű biztosítását támogatva, figyelembe véve a megvalósíthatóságot. Így a beérkező szakmai kérdésekben állást foglalnak, ami téma szerint csoportosításra kerül és megjelenik a „Gyakran Ismételt Kérdések” között, valamint az egyes módszertani tájékoztató segédanyagokban is.

Kapcsolódó tartalmak:

 508 megtekintés